На питання журналіста в ефірі одного з телеканалів, чи можна виробляти тести на виявлення коронавірусу в Україні та випускати в промислових масштабах, голова комісії з біобезпеки та біозахисту при РНБО Сергій Комісаренко заявив, що це цілком реально, але держава цього не профінансувала.

Читайте також: Скільки тестів на коронавірус потрібно Україні

Комісаренко зауважив, що в указі президента про введення в дію рішення РНБО щодо протидії поширенню коронавірусу записано – "зобов'язати Національну академію наук України, Інститут молекулярної біології і генетики забезпечити поставку 200 тисяч тест-систем для ПЛР-реакції, яка є точно діагностикою коронавірусу. І тут же написано – профінансувати створення таких тестів.

Сергій Комісаренко
“Указ було видано ти ждень тому, ви розумієте, яким важливим в теперішніх у мовах є час, але ми не отримали досі нічого”.

Також Комісаренко зазначив, що вітчизняні набори не тільки не гірші, а й кращі! Вони високоефективні і високочутливі, але для створення їх потрібне хоча б якесь фінансування.

Які є тести на виявлення коронавірусу

Їх є два види: експрес-тести й ПЛР-дослідження. Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР або PCR) – експериментальний метод молекулярної біології, спосіб значного збільшення малих концентрацій бажаних фрагментів ДНК в біологічному матеріалі (пробі).

В Україні тестування на коронавірус методом ПЛР-дослідження здійснюється лише в одній лабораторії (ЦГЗ МОЗ).

Які є тести на коронавірус/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.