В якому віці людина відчуває себе найбільш нещасною

В якому віці у людини настає "пік страждань" / Unsplash

Британський вчений з Дартмутського коледжу Девід Бланчфлауер переконує, що "вік страждань" настає у 47,2 роки – час, коли людина почувається найбільш нещасливою у житті і матеріальне благополуччя на це не впливає.

Як проходило дослідження

Дослідник проаналізував інформацію, що було отримано за допомогою щорічних опитувань, респондентів до 70 років з 132 країн. Результати були опубліковані на сайті Національного бюро економічних досліджень США.

Читайте також: Які емоції відчуває людина при прослуховуванні музики

На думку Девіда Бланчфлауера, в усіх країнах існує "крива нещастя" – однакова і нагадує букву U. В середньому пік незадоволеності життям припадав на 47,2 року у країнах з найбільшим розвитком економіки, а у країнах, що розвиваються, – 48,2. "Траєкторія кривої однакова в країнах, де середня заробітна плата висока, і де низька; де люди прагнуть жити довше, і там, де ні", – пише Бланчфлауер.

Що впливає на відчуття нещастя для людини

Серед досліджених параметрів "віку страждань" були фобії, депресія, стрес, самотність, тривога, паніка, невпевненість у собі, пригніченість, неспокійний сон, нездатність подолати труднощі, напруження, відчуття невезіння, обділеності і самоприниження. За словами дослідника, причинами кризи середнього віку можуть бути фінансові кризи, зростання глобалізації, а також розрив соціальних стосунків, особливо на це впливає розлучення.

на відчуття щастя людини впливає сімейний стан
На відчуття щастя людини впливають відносини, робота, рівень освіти і суспільство / Unsplash

Що найбільше приносить щастя

"Одруження приносить більше щастя, ніж самотність, і особливо більше, ніж розлука", – заявив вчений.

Дослідження продемонструвало, що на відчуття щастя впливають суспільство, рівень освіти, сімейний стан і наявність роботи.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук