Вакцини проти хламідіозу успішно протестували на людях

Вакцини проти хламідіозу успішно протестували на людях
Вакцини проти хламідіозу успішно протестували на людях

Дослідження на людях продемонстрували безпеку двох нових вакцин від хламідіозу – однієї з найпоширеніших венеричних хвороб.

Обидві успішно пройшли першу фазу клінічних випробувань, показавши свою імуногенність і відсутність побічних ефектів, пише журнал Lancet Infectious Diseases.

Читайте також: Розробили перші ефективні ліки проти вірусу Ебола

 
Хламідіоз – чим небезпечний

Бактерії Chlamydia trachomatis, які викликають хламідіоз, передаються від людини до людини статевим шляхом і провокують хвороби сечостатевої системи. У багатьох випадках хламідіоз проходить майже безсимптомно, але може викликати серйозні ускладнення і небезпечний під час вагітності.

Під час "тихого" способу життя бактерій дозволяє їм залишатися довгий час в організмі непоміченими, так що багато людей починають лікування з запізненням. Це дозволило хламідіозу стати однією з найпоширеніших венеричних хвороб — за оцінками ВООЗ, тільки у 2016 році їм захворіло 127 мільйонів людей у всьому світі.

Хламідіоз лікується антибіотиками, але з перерахованих вище причин це погано гальмує загальне поширення інфекції.

Соня Абрахам (Sonya Abraham) і її колеги недавно успішно завершили першу стадію клінічних випробувань вакцин. Дослідження проходило в Хамерсмітській лікарні в Лондоні на 35 випробовуваних.

Бактерії Chlamydia trachomatis
Бактерії Chlamydia trachomatis

Дві групи з 15 здорових жінок тестували два варіанти вакцини, а ще п'ять виявилися в контрольній групі. Всі вони отримали по три ін'єкції протягом чотирьох місяців, а потім ще дві дози у вигляді назального спрею, причому ні випробовувані, ні лікарі не знали, хто до якої групи належить. В ході дослідження не було виявлено серйозних побічних ефектів, а знайдені проблеми на кшталт болю від уколів були в більшості розподілені між усіма трьома групами.

Варто відзначити, що це поки перший етап клінічних випробувань і людей мало, через що, можливо, в майбутньому виявляться якісь побічні ефекти.

Обидві вакцини показали свою працездатність і давали (на відміну від плацебо) імунну відповідь.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук