Вчені переконані, що причина криється в роботі лобової частини головного мозку, яка здійснює своєрідний моніторинг пам’яті, передає Sundaynews.

Науковці провели експеримент, який створили за допомогою методики помилкових спогадів. Добровольцям по порядку кажуть ряд асоціативно пов’язаних між собою слів. До прикладу, "ліжко", "подушка", "ніч", але при цьому ключове слово, в цьому випадку "сон", відсутнє.

Коли пізніше учасників дослідження запитують, які слова вони чули, то людина, як правило, вважає, що в переліку був також і "сон".

Читайте також: Науковці розповіли, чим шкідливе селфі у спортзалі

Для того, аби створити відчуття дужавю, вчені спочатку уточнювали, чи було в наведеному списку слово на літеру "с". Учасники відповідали негативно, однак пізніше усім здавалося, що вони його чули. Хоча знали, що в переліку цього слова не було.

В ході експерименту нейробіологи проводили сканування головного мозку у добровольців за допомогою МРТ. Тому вони з'ясували, які ділянки відповідають за виникнення почуття дежавю.

Читайте також: 6 необхідних змін у мисленні, щоб стати щасливим

У висновках до експерименту вказано, що найбільш активною були лобова частина мозку, а не гіпокамп, який бере участь в процесах формування пам'яті. Дослідники впевнені, що ця частина посилає сигнали, коли відбувається помилка пам'яті – конфлікт між тим, що ми насправді пережили, і тим, що ми думаємо, що зазнали.

Тож дежавю є ознакою ефективної роботи систем перевірки пам'яті в мозку.