За допомогою периферичного зору, за який відповідають палички і колбочки, які є в області сітчастої оболонки, люди можуть уловлювати посмішку, пише Science Daily.

Читайте також: Як відновити зір за тиждень: ефективна методика

Вчені з Університету Східної Англії провели експеримент, у якому взяло участь 14 людей. Їм показували фотографії людей, які демонстрували різні емоції.

На знімках було зображено такі емоції як злість, страх, радість, відраза і смуток. Науковці встановили, що залежно від розташування зображення в поле зору людини, респонденти могли розпізнавати емоції краще або гірше.

Найкраще люди розпізнавали емоції, коли знімки тримали в центральній частині поля зору. Добровольці могли розрізняти, що відчувають люди на світлинах за допомогою периферичного зору. Їм вдалося вгадати радість, страх та здивування.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділіЗдоров'я.

Що таке периферичний зір? Це частина очного апарату, що відповідає за межі поля огляду. У нормі поле сприйняття по горизонталі складає 180 градусів, а по вертикалі приблизно 130 градусів.