Вчені знайшли причину раптової смерті

3009 Читать новость на русском
Назвали причину раптової смерті
Назвали причину раптової смерті / metro.co.uk

Британські вчені з Університету Портсмута з'ясували причину смерті, яка може викликати зміни в мозку, що призводять у підсумку до смерті без видимих причин.

Про це пише MedicalXpress.

Читайте також: Назвали хворобу, яка у майбутньому стане причиною розвитку раку №1

Ці зміни може спричинити психологічна травма. Стан, що сприяє смерті, дослідники назвали give-up-itis ("стан людини, що здалася").

Цей стан виникає тоді, коли людина впевнена, що ситуація, в якій вона опинилася, є безвихідною. При цьому вона не схильна до самогубства, проте в її мозку відбуваються зміни, що призводять до прогресивного психологічного виснаження.

Стан, що сприяє смерті, дослідники назвали give-up-itis
Стан, що сприяє смерті, дослідники назвали give-up-itis

Дослідники виділили кілька етапів give-up-itis. Спершу людина уникає соціальних контактів, потім у неї виникає апатія та абулія (відсутність бажання зайнятися якою-небудь діяльністю). Людина відмовляється від їжі, перестає доглядати за собою. На цьому моменті інші люди можуть допомогти цій людині вибратися з цього стану.

Абулія переходить в психічну акінезія, коли людина перестає реагувати на біль і не уникає травматичної дії зовнішніх чинників. Через 3 або 4 дні настає психогенна смерть.

Вчені запевняють, що цього стану можна уникнути за допомогою фізичної активності та хоча б часткового контролю за ситуацією з боку іншої людини. Це призводить до вироблення дофаміну, що поліпшує стан пацієнта.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук