Вчені знайшли схожість жестів немовлят та деяких мавп

169 Читать новость на русском
Вчені знайшли схожість жестів немовлят та деяких мавп
Вчені знайшли схожість жестів немовлят та деяких мавп / workingmother.com

Маленькі діти у віці до двох років використовують ті ж жести, що і людиноподібні мавпи.

Про це пише Animal Cognition. Як показали європейські психологи, для спілкування діти використовують 52 жесту і 50 з них збіглися з жестами шимпанзе і горил.

Читайте також: Не інтелект: що впливає на успішність дитини

Щоб з'ясувати, перетинається "словниковий запас" дітей і шимпанзе, вчені спостерігали за 13 дітьми у віці від восьми до 21 місяця, що живуть в Німеччині і в Уганді.

Шимпанзе
Шимпанзе

Ігри дітей в дитячому садку або будинку знімали на відео. Потім дослідники аналізували їх і виділяли окремі жести, які порівнювали з жестами шимпанзе віком від 1 до 51 року. Жести дітей порівнювали з жестами горил, яких автори вивчали в одному з попередніх досліджень.

Вчені виділили у дітей 52 типу жестів, за допомогою яких вони спілкувалися. Серед них були жести, призначені для того, щоб встановити з кимось фізичний контакт; показати, що дитина хоче, і жести, що супроводжували звукову комунікацію.

Як виявилося, шимпанзе теж використовують 46 з них (89%), а шимпанзе і горили в сумі використовують 50 жестів (96%) з 52.

Висновок вчених: жести немовлят та дітей до 2 років збігаються з жестами людиноподібних мавп на 96%.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук