Дослідження проводилося на мишах і поки не доводить, що електронні сигарети можуть привести до подібних наслідків у людей. Однак це перший подібний аналіз, в якому простежується зв'язок вейпінгу та онкологічних захворювань, пише NBC.

Читайте також: Від куріння вейпа померло 29 людей: у Вашингтоні діє заборона на електронні сигарети

Як проводили дослідження?

Дослідження проводилося за підтримки Національного інституту здоров'я США. Протягом 54 тижнів вчені впливали на сорок мишей паром від електронних сигарет з нікотином. Кількість пару була приблизно такою ж, яку людина споживає за три-шість років вейпінгу.

Вейп не такий безпечний як вважалося раніше
Вейп не такий безпечний як вважалося раніше

Результати дослідження

В результаті у 22,5% з них розвинувся рак легенів, а у 57,5% – передракові ураження сечового міхура. При цьому двадцять мишей піддавалися впливу пару без нікотину, і в жодної з них не з'явилося онкологічних захворювань.

У дослідження були обмеження: по-перше, миші вдихали пар не так глибоко, як це зазвичай роблять люди; а по-друге, експеримент проводився на тварин з вищою ймовірністю розвитку раку. Проте вчені схиляються до того, що електронні сигарети можуть виявитися настільки ж шкідливими й для людей. Водночас вони прогнозують, що для ретельного вивчення впливу вейпінгу на людський організм буде потрібно не одне десятиліття.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.