Відсутність сну вночі порушує структуру ДНК

Відсутність сну вночі порушує структуру ДНК
Відсутність сну вночі порушує структуру ДНК / eazysafe.com

Науковці вже неодноразово твердять – зміни вночі та відсутність сну погано впливає на здоров’я людини – веде до розвитку ожиріння. А у жінок, які працюють у нічний час, збільшується ризик розвитку раку молочної залози.

Група вчених з Гонконгу встановила, що відсутність сну ночами пошкоджує ДНК людини, і робить це дуже швидко, пише Wiley.

Читайте також: Надмірне вживання алкоголю може змінювати ДНК людини

Автори дослідження зробили такі висновки, ґрунтуючись на дослідах, які вони ризикнули поставити самі на себе. Так, до прикладу, лікарі, які постійно працювали в нічну зміну, після її завершення здавали кров на аналізи.

Робота вночі порушує структуру ДНК
Робота вночі порушує структуру ДНК

Результати 49 зразків показали, що у тих людей, які працювали в нічний час доби, рівень пошкоджень ДНК виявився набагато вищим, ніж у тих, хто працював вдень.

Автори дослідження підкреслюють, що зміни у ДНК були навіть після однієї ночі без сну.

Поки результати мають попередній характер, але лікарям вже очевидно, що нічний графік і дефіцит сну призводить до хронічних захворювань. Це перше дослідження, де оцінювалися кількісні пошкодження ДНК у здорових молодих людей з нічним графіком роботи.

Зміни у ДНК вчені зафіксували навіть після однієї ночі без сну
Зміни у ДНК вчені зафіксували навіть після однієї ночі без сну

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук