Вживання марихуани чоловіками впливає на розвиток їхніх дітей, – результати дослідження

Вживання марихуани чоловіками впливає на розвиток їхніх дітей / Kn-online

Нащадки піддослідних щурів, яким вводили основну психоактивну речовину в марихуані, мали аномалії, які впливали на пам'ять та настрій. Вчені переконані, що на людей цей наркотик діє так само.

Таке дослідження опублікували вчені з Дюкськського університету, повідомляє видання Toxicological Sciences.

Читайте також: Марихуана ефективна в боротьбі з супербактеріями: результати дослідження

Самцям щурів вводили речовину тетрагідроканабінол протягом 28 днів. Вчені вирішили, що два і чотири міліграми на кілограм ваги – буде достатньо для експерименту. Однак ця доза приблизно у два рази менша за ту, яка є в одній цигарці з марихуаною.

Самців почали спарювали з самками через два дні після останньої дози. Розвиток мозку їхніх нащадків вивчали з 30-денного до 150-денного віку. І, як виявилось, психоактивна речовина змінювала сперму самців.

Наші результати можна перенести з щурів на людей, адже залучені ті ж самі нейронні контури. Це дослідження демонструє, що вживання марихуани чоловіками, а не тільки жінками, може мати вплив на здоров'я їхніх дітей,
– пояснив автор дослідження Теодор Слоткін.

За словами вчених, у нащадків порушився орган, який відповідає за навчання і формування пам'яті. Такі ж порушення викликають сигаретний дим та пестициди. 

"Ці висновки особливо важливі зараз, оскільки більшість штатів США легалізують марихуану, тоді як вплив активної, так і пасивної дії наркотику не до кінця зрозумілий", — стверджує Слоткін.


Чи корисно вживати марихуану / Інфографіка 24 каналу

Що відомо про медичний канабіс?Канабіс може зменшити нудоту та блювоту під час хіміотерапії, покращити апетит у хворих на СНІД. Також він зменшує хронічний біль та спазми м'язів, лікує важкі форми епілепсії.

Медичний канабіс або медична марихуана частково легальна у 30 країнах світу. Однак використовувати її у медичних цілях можуть лише громадяни 14 країн. В Україні вживання та зберігання марихуани є незаконним. У березні 2019 року в Україні розробили законопроєкт про використання марихуани в медичних цілях. Комітет Верховної Ради з питань прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин 15 травня одноголосно підтримав цей законопроєкт. Однак документ не був винесений не розгляд парламенту. 

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі