В.о міністра охорони здоров'я Уляна Супрун назвала кілька правил, яких слід дотримуватися під час копання та збирання картоплі.

Читайте також: Як підібрати засіб проти комарів та кліщів

1. Бережіть поперек

Під час копання у людини сильне навантаження йде на поперек і спину, це розтягує підколінні зв’язки. Тому важливо навантажувати і протилежні групи м’язів – прогнатися назад, розтягувати квадрицепс стегна (взятися за ступню і підтягнути ноги до сідниці).

Важливо також тримати поперек в теплі.

2. Одягайте рукавиці

Віддайте перевагу рукавицям, які стійкі до порізів. Це вбереже не лише від бруду, а й від поранень

3. Ставайте навколішки, якщо складно нахилятися

Якщо складно постійно нахилятися – то краще підстеліть щось під коліна. Існують наколінники, рекомендовані для роботи, що потребує нахилів. В них також зручно.

Наколінники для роботи, що потребує нахилів
Наколінники для роботи, що потребує нахилів

4. Оновіть щеплення від дифтерії і правця

З 16 років кожна людина щодесять років повинна робити повторну вакцинацію проти дифтерії та правця. Збудник правця живе в землі, і якщо поранитися під час копання картоплі чи моркви, можна заразитися хворобою.

5. Пийте воду

6. Захищайте шкіру від ультрафіолету

7. Вмійте вчасно спинитися

Уляна Супрун
“Що менша у вас ділянка картоплі, то краще для вашого здоров’я. Не прагніть викопати все за вихідні перед першим вересня. Можна почати копати раніше на кілька тижнів, і завершити за кілька тижнів пізніше”.

Уляна Супрун радить їсти правильно приготовану картоплю. Попри це вона застерігає: тричі подумайте, скільки вам справді потрібно садити картоплі.

Думка Супрун: Чи може нашкодити здоров'ю агрофітнес

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.