Дослідники соціологічної групи "Рейтинг" опитали 1300 респондентів віком від 18 та старше.

До теми Як карантин вплинув на психологічний стан українців: результати опитування

Окрім діяльності, емоційний фон залежить і від фізичного стану людини та умов середовища. Тобто почуватися краще людям допомагає й комфортна температура у приміщенні або на вулиці, сонце, свіже повітря та власна територія.

Що позитивно, а що негативно вплинуло на емоційний стан українців під час карантину:

  • Ті люди, які почали частіше слідкувати за новинами, почали частіше за інших відчувати страх та здивування.
  • Ті ж українці, які впродовж карантину стали частіше налягати на алкоголь, частіше відчувають страх, неприязнь, гнів, здивування та сум. Тобто алкоголь не допомагає покращити емоційний стан, а навпаки, занурює людину в деструктивні переживання.
  • Люди, які почали рідше спілкуватися з друзями та близькими, частіше відчувають сум та гнів. Натомість ті, які почали з ними спілкуватись більше, частіше за інших відчувають радість.
  • Українці, які в період карантину почали частіше займатися сексом та робити онлайн-покупки, частіше за інших відчувають здивування та радість і значно менше – сум.
  • Цікаво, що ті люди, які стали рідше займатися спортом, власним хобі чи навіть слухати музику, частіше за інших відчувають сум, гнів та страх.
  • Люди, які почали більше спати, стали частіше відчувати байдужість, відразу і гнів. Фахівці пояснюють це тим, що свідомість людини намагається вберегти її від стресу. Таким чином сон на певний час "вимикає" переживання, але не допомагає їх подолати.
  • Натомість ті люди, які стали частіше бувати на свіжому повітрі, частіше відчувають радість, але разом з тим мають підвищене почуття провини (пов’язане з карантинними обмеженнями).

Отже, насправді вправляти настроєм не так важко, як здається. Якщо відчуваєте тривогу та страх, постарайтеся менше дивитися новин. Замість цього частіше спілкуйтеся з рідними та друзями та займіться конструктивною діяльністю задля покращення емоційного фону: секс, хобі, спорт, свіже повітря, улюблена музика.

Намагайтеся уникати деструктивної поведінки, аби не піддаватися негативним переживанням.

Важливість карантину
Важливість карантину / інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.