26-річна киянка Ірина Ревенко майже все життя бореться із смертельним захворюванням. У п’ятирічному віці їй поставили діагноз — гострий лімфобластний лейкоз, іншими словами – рак крові.

Тоді Ірина пройшла складний курс хіміотерапії. Тоді ж їй зробили переливання крові, під час якого занесли два гепатити – В і С. Та в неї вірус адаптувався до ліків цієї групи – зокрема, пегельованого інтерферону.

Кращі часи настали у 2013-му, коли у Великобританії винайшли ліки під назвою "Софосбувір". Водночас, ефективність лікування інтерферонами, згідно з даними ВООЗ, становить менше 50%.

Фахівці пояснюють: якщо у поєднанні з рібавіріном пегельованими інтерферонами потрібно було лікуватися рік і весь цей час терпіти жахливі побічні ефекти, то при прийомі тих самих препаратів в комплексі з "Софосбувіром" лікування скорочується до 3 місяців.

Та за словами активістів, в інституті епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського, який спецалізується на лікуванні хворих на гепатит, чомусь вирішили все ж таки помучити хворих. Нові препарати їм виявилися непотрібні.

Читайте також: Поліцейські організували бізнес на трупах на Миколаївщині

Чому ж академіки позбавляють останнього шансу на одужання тяжкохворих українців — далі дивіться у відеосюжеті.