Свої поради щодо того, як позбутися сидячого способу життя та займатись спортом Уляна Супрун розмістила на сторінці в Facebook.

Читайте також: Чому іноді буває важко заснути: пояснення Супрун

За її словами, українці здебільшого мають звичний маршрут – від транспорту до офісного стільця, від обідньої перерви за столом до зручного дивану ввечері. Такий малорухомий спосіб життя є шкідливим для здоров'я, та впливає на самопочуття так само, як і куріння, впевнена Уляна Супрун. Тому глава Міністерства охорони здоров'я вирішила пояснити українцям, до чого може призвести так звана "сидяча робота".

За даними досліджень, тривале сидіння та відсутність активності пов’язані з підвищенням ризику виникнення та загострення серцево-судинних захворювань, ожиріння, проблем з опорно-руховим апаратом, діабету 2-го типу та навіть деяких видів раку. Ба більше, малорухливий спосіб життя є причиною 9% передчасної смертності серед всього населення світу,
– пояснила Уляна Супрун.

Щоб уникнути проблем зі здоров'ям, офісним працівникам та всім, хто веде малорухомий спосіб життя, глава відомства дає наступні поради.

1. Змінюйте маршрут на роботу

Для того, щоб хоч трішки розімнути м'язи перед початком робочого дня, вийдіть заздалегідь з дому та прогулятейсь до офісу. Якщо ви добираєтесь до роботи громадським транспортом чи на власному авто, вийдіть за кілька кварталів від офісу та пройдіть цей шлях. Окрім цього, можна надати перевагу велопрогулянкам, що теж корисно впливає на здоров'я людини.

Читайте також: Супрун розвінчала черговий міф про поширену хворобу

2. Робіть розминку щопівгодини

Не варто очікувати, коли вас охопить дискомфорт від тривалого сидіння. Кожні 30 хвилин зробіть невеличку розминку: потягніться, пройдіться або ж просто встаньте з-за столу. Щоб не забути про періодичну розминку, можна виставити таймер на телефоні або ж іншому гаджеті.

3. Використовуйте час для додаткової активності

Інколи українці обирають легкий спосіб добирання до робочого місця, не використовуючи час для активної розминки. Тому краще підіймайтесь сходами замість ліфта, ходіть пішки по ескалатору, обговорюйте ідеї з колегами під час прогулянки, розмовляйте телефоном стоячи.

4. Правильне сидіння


Правильне сидіння допомагає уникнути болей в спині

Мало хто звертає увагу на те, в якій позиції сидить під час робочого дня. Не варто нехтувати загальними правилами та робити надто велике навантаження на хребет, нахиляючись до монітора чи сутулячись. Оптимальна позиція сидіння, коли екран розташований на рівні очей, обидві ноги вільно стоять на підлозі, грудна клітина відкрита. При цьому не схрещуйте ноги, бо це може перешкоджати нормальному кровообігу.