Про це йдеться в статті журналу Science Robotics.

Читайте також: Японці створили людиноподібного робота з обличчям хлопчика: фото

Висновки дослідження вчених Білефельдського університету (Німеччина) говорять про те, що діти легко піддаються впливу з боку соціальних роботів – машин, призначених для спілкування з людьми. Ці роботи все активніше входять у наше повсякденне життя: їх використовують як гідів в музеях, як асистентів в лікарнях, дитячих садах і школах та багатьох інших сферах. При цьому вченим на даний момент невідомо, який вплив роботи здатні спричиняти на людину.

Аби спробувати в цьому розібратися, науковці вирішили провести експеримент Аша, який спрямований на демонстрацію влади конформізму в групах. У класичному варіанті в цьому експерименті беруть участь тільки люди. Для його учасників експеримент представляється як «перевірка зору», але в дійсності метою дослідження є перевірка реакції однієї людини на помилкову поведінку більшості.

Група дослідників під керівництвом Анни-Лізи Волльмер вирішила повторити цей експеримент, але для участі привернула не тільки людей, а й соціальних роботів. Експеримент розділили на дві частини. Для участі в одній запросили 60 дорослих добровольців (середній вік 31 рік). Для другої частини експерименту запросили 43 дитини (від 7 до 9 років).

Читайте також: Інженери створили дрона з ногами: фото і відео

В ході першої частини експерименту людей розділили на три групи: перша група відповідала на питання з трьома поставними акторами-людьми, інша – з трьома людиноподібними роботами. Третя група була контрольною. Дітей поділили на дві групи. Одна була контрольною, інша – відповідала на питання разом з роботами.


Діти легко піддаються впливу роботів

Результати експерименту показали, що дорослі не зазнали значного впливу з боку роботів. А ось діти в свою чергу виявилися більш уразливі до впливу машин: в 74% випадків їхні відповіді виявлялися такими ж невірними, як і відповіді роботів.

Оскільки вибірка для експерименту виявилася малою, вчені не можуть дати однозначної відповіді на те, які чинники зіграли важливу роль в конформізмі дітей. Наприклад, незрозуміло, що діти думали про роботів і як їх сприймали. Дорослі в свою чергу могли сприймати роботів інакше, а діти просто не хотіли суперечити машинам.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно