В основному, це стосується чоловіків після 40. Але часом зустрічається і після 35, і так аж до 50, розповіла психолог Ангеліна Колесніченко

Читайте також: Зачати дитину після 40: які ризики несе пізнє батьківство

Ознаки кризи середнього віку

1. Догляд за зовнішністю.

Чоловік може почати купувати собі креми, фарбувати волосся, переживати про те, як він одягається. Він намагається зупинити старіння і повернутися у свій розквіт.

2. Одержимість спортом.

Раніше він сидів цілими днями на дивані, а тепер раптом почав ходити в спортзал. Він хоче зберегти молодість і довести собі й іншим, що ще в формі, попри вік.

3. Ностальгія в розмовах.

Він починає часто згадувати старі часи. Для чоловіка в кризі майбутнє дуже неясне і лякає, тому він швидше озирається назад і згадує найкращі дні свого життя.

4. Депресивні моменти.

У період кризи середнього віку емоційний стан чоловіка дуже хиткий. Жалість і переживання можуть привести його до депресії. Він може втрачати мотивацію робити те, що йому подобалося, може віддалятися від сім'ї й близьких.

5. Бажання завести нове хобі.

Він намагається відволіктися від свого віку, від рутини, наздоганяючої кризи, тому починає займатися чимось зовсім новим.

6. Імпульсивна поведінка.

Він може приймати несподівані рішення, ні з ким не порадившись: звільнитися з роботи, зробити велику покупку, переїхати в інше місто. Він вважає, що такими рішеннями може взяти життя під контроль.

7. Втрата інтересу до сім'ї.

Раніше він проводив багато часу з дружиною і дітьми, але тепер постійно в роботі, в новому захопленні, з друзями, на тренуванні. Він майже не спить з дружиною. Він просто відволікається від рутини, щоб не відчувати себе в кризі.

8. Ворожість до сім'ї.

Під час кризи чоловік може зриватися і дратуватися. Він може підсвідомо звинувачувати сім'ю в тому, що він не реалізував свої мрії.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.