Як солдату повернутися до мирного життя після війни

290 Читать новость на русском

Як рідні можуть допомогти бійцю, який бачив смерть. За кордоном цього навчають цілі команди фахівців. В Україні за майже 4 роки війни так і не створили належної служби психологічної підтримки здоров'я в умовах війни. Тож поки все, що можуть робити українські бійці та їх родини, це користуватися досвідом розвинених країн, які пройшли пекло війни.

В Америці психічним здоров'я бійців опікують цілі команди спеціалістів. Переважно це 3 фахівців: соціальні працівники, психологи та психіатри. Група починає працювати з військовими ще за кілька місяців до відрядження на позиції та допомагає вже безпосередньо у зоні проведення військового конфлікту.

"Вони є перші, хто їх приймають. Перебуваючи сам у зоні АТО я бачив наскільки гарно працює надана допомога там, аніж ця людина доїде до нас щоб надати допомогу тут. Час, на жаль, грає не в їхню користь і не в нашу. Тому швидке реагування, швидка допомога – це є дуже важливо", – розповів ординатор клініки психіатрії Головного військового клінічного госпіталю Андрій Чайковський.

Читайте також: "Я майбутнє України": благодійна подія, яка врятує дітей від інтернатів та дитбудинків

Допомога потрібна не лише солдату, але і його близьким. Боєць з війни повернеться іншим, і до цього сім'ю потрібно підготувати. Такої програми у нас також немає, тож рекомендують дотримуватись простих правил.

Є велика проблема в сім’ях – поговори, розкажи. Неможна, якщо людина не хоче про це розповідати близьким, нехай не розказує. Жаль тут просто протипоказаний. Їх просто зрозуміти, дати відчуття підтримки, що ви є поряд і не більше,
– сказав Чайковський.

Всі ці рецепти є під твердою обгорткою підручника з охорони психічного здоров'я. У цій книзі медичний досвід країн, які воювали. Українською її переклала американсько-українська медична фундація. Книгу можна безкоштовно завантажити на сайті організації. Вона не лише для фахівців, але й для солдатів та їх родин. Аби допомогти вирватися із замкненого кола.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук