Головне, запевняють лікарі, якомога швидше звернутись до професіоналів, аби лікування було компетентним. Інакше вірус прогресуватиме і будуть ускладнення.

Тому, якщо підвищується температура, болить горло, голова, м'язи, закладений ніс та ломить кістки – одразу ж викликайте лікаря. Фахівець поставить вас на ноги протягом тижня.

А от аби вберегтись від застуди чи грипу, лікарі радять вживати імуномоделюючі препарати. Щоправда лише після консультації з медиком. А ще уникати масових скупчень людей.

Якщо ж вам все таки доводиться ходити на роботу та працювати у великому колективі не забувайте провітрювати приміщення та вживати вітаміни.

Епідемії грипу немає, запевняють епідеміологи. Та школи на карантин все ж закриють з 16 по 20 січня. Це поки лише в Києві. Кажуть, вирішили не чекати катастрофи, а попередити її.

А от дитячі садочки працюватимуть. Захворюваність на грип серед дошкільнят – невисока. Кажуть, що достатньо буде контролювати температуру в приміщеннях та ретельно провітрювати.

Однак, лікарі радять не втрачати пильності, бо найближчим часом в Україні очікують нові штами грипу: Пхукет та Швейцарія. От їх треба остерігатись. Якщо до каліфорнійського українці набули імунітет, то прийдешні віруси для нас нові. І тут можлива епідемія.

Автор сюжету – Маріам Оганнисян.

Читайте також: Грип: що треба знати, щоб не захворіти — інфографіка