Постулат про те, що всі хвороби – від нервів, дійсно правда, розповіла у коментарі сайту 24 каналу практикуючий психолог Ольга Плетка. Зароджується невдоволення собою, неприйняття себе, що породжує лавину проблем.

Якщо у людини хтось є поруч, з ким можна поговорити, то такі люди – просто полегшуються стан. Крім того, така людина дає поради з точки зору себе і свого досвіду, вона не знає і не бачить іншого. А фахівець бачить тенденції, знає, як це може бути. І він дає віяло варіантів. Тоді людина може зрозуміти і обрати,
– пояснила фахівець.

Але людина має розуміти ціну своєї відповідальності, коли йде до психолога. Він – не бабка-пошептуха. Гарна робота з психологом – це коли половина роботи його, а половина – самого пацієнта. Якщо 80% робить психолог – це вже погано, бо тоді людина просто чекає, щоб щось змінилося, а сама нічого не робить. І тоді у неї будуть претензії – я до вас хожу, а нічого не міняється. А нічого і не зміниться, якщо сама людина не докладе зусиль.

Читайте також: Як вберегти людей від самогубства: поради психолога

Ще одне питання – оплати роботи психолога. Рахується – психолог просто побалакав зі мною, за що йому гроші платити? Насправді, пояснила Ольга Плетка, психолог спеціально навчався, що коштувало не три копійки. Крім того, психолог разом із людиною всі її проблеми проживає. І йому потім теж потрібна допомога психолога, щоб зняти напругу.

З іншого боку, робота психолога – це професійна діяльність. Він нею заробляє. Ми ж не йдемо до перукаря і не просимо зробити його роботу безкоштовно.

Коли людина відвідує психолога безкоштовно, вона може отримати дуже гарні рекомендації для себе, але не цінує цього. Метафорично кажучи – вийде з кабінету і викине цю роботу в сміття. Проводили дослідження – чим більше люди платять за таку роботу, тим більша результативність. Бо людина знає, що платить гроші. І не може сказати, що усі психологи погані. Якщо щось постійно не так – значить, це пацієнт сам недопрацьовує над собою,
– зазначила психолог.

До того ж, пояснила фахівець, якщо людина не спроможна заплатити психологу, є така цінова політика: людина платить значущу для себе суму, але яка не обтяжує її. Людина росте, розвивається, долає якісь свої проблеми, зростає її якість життя – і зростає її платоспроможність. Психологи дійсно реанімують життя людям, роблять його якісно кращим.

Читайте також: Психічне здоров‘я: міфи та цікаві факти

Але пройти терапію – складно. З одного боку ти отримуєш підтримку від психолога, з іншого – ти зустрічаєшся з усіма своїми страхами, які породили весь клубок проблем і ситуацій. Це неприємно і боляче. Це треба пережити, показати свою слабкість, проплакати, в кожного по-різному. Але якщо відкладати ці проблеми у ящичок – вони рано чи пізно вибухають. У стресовій ситуації ти поводиш себе нерозумно, стереотипно до тієї поведінки, яка привела до психологічної травми.

Заняття з психологом – це не консультація, прийшов – і пішов. Це терапія, довготривала, яка передбачає, що пацієнт проробляє своє питання. Якщо людина 30-40 років пресує свої проблеми – немає такої чарівної таблетки, щоб за раз усе вирішити. Тому у нас і черги до гадалок і цілителів – ті дають по "таблетці" на кожному сеансі,
– констатувала психолог.

Але ходити до психолога – це боляче, акцентувала Плетка. І це мінімум півтора роки щотижня. Треба мати мужність і силу волі. Бо буває, коли після зустрічі ти окрилений, ніби полегшало, а буває – не розумієш, як ти досі так жив. Витримують не всі. Але такі люди вже самі відповідальні за своє життя.

Читайте також: Які мультфільми є шкідливими для психіки дітей

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.