Для багатьох діагноз "цукровий діабет" звучить як вирок. А кількість хворих збільшується шаленими темпами. Дедалі більше людей стають заручниками "інсулінових уколів". Та чи можна, попри недугу, жити повноцінним життям?

Пані Ірина – успішний науковець. Удома практично ніколи не буває. Займається танцями, тенісом та футболом. Хто не знає її історії, навіть і не запідозрить, що вже 20 років жінка живе з цукровим діабетом.

Зараз про свою хворобу жінка говорить з усмішкою і ділиться рецептом, як жити повноцінним життям, маючи важкий діагноз.

Якщо сидіти перед телевізором або комп'ютером і весь час скиглити про свій діабет, то життя втратить свої фарби і стане неповноцінним,
– зауважила пані Ірина.

Цукровий діабет розвивається через нестачу або відсутність в організмі інсуліну – гормону, що відповідає за розщеплення глюкози в крові. Є два типи хвороби. При першому – організм взагалі не виробляє інсулін. А при другому – він є, але клітини крові його не сприймають.

В Ірини діагностували перший тип діабету.

Рівень цукру в крові треба вимірювати мінімум чотири рази на день. Тоді життя людини з діабетом буде таким самим, як і без нього. Бо вона може контролювати, правильно реагувати на свій стан, додатково вводити інсулін і все,
– сказала Ірина.

Навчившись боротися з діабетом, жінка подалася в активісти. Тепер вона допомагає іншим перебороти хворобу.

В Україні хворих на цукровий діабет понад мільйон. А в світі – 320 мільйонів людей з інсуліновою залежністю.

Читайте також: Як швидко подолати застуду: способи, які діють

Вилікувати цукровий діабет поки неможливо. Проте, уникнути розвитку хвороби можна. Для цього треба змінити свій спосіб життя, правильно харчуватись, бути активним. А за перших тривожних симптомів – сухість у роті, постійна спрага, голод, порушення зору та слабкість – одразу йти до лікаря.