Як зупинити процеси старіння клітин в організмі: відкриття вчених

2163 Читать новость на русском
Як зупинити процеси старіння клітин в організмі
Як зупинити процеси старіння клітин в організмі / sciencestruck.com

Науковці з Ексетерського університету (Велика Британія) встановили групу генів, які відіграють основну роль в процесі старіння.

Ці гени здатні регулювати фактори сплайсингу – молекули, що визначають шлях дозрівання інформаційної РНК, пише MedicalXpress.

Читайте також: Які фактори впливають на розвиток онкозахворювань

Важливу роль у кодуванні білка відіграє сплайсосома – комплекси з РНК і білків. Фактори, які визначають активність сплайсосоми, регулюються факторами транскрипції – іншими білками, які зв’язуються з ДНК і здатні активувати або "вимикати" відповідні гени.

Клітини людини
Клітини людини

Зупинка активності шляхів ERK і AKT, які передають сигнали ззовні клітини до генів, зменшила кількість клітин, що старіють у культурах, які виростили в лабораторії. Для зупинення активності шляхів, в дослідженні використали інгібітори, які вже використовуються як протиракові ліки в клініках.

Коли науковці зруйнували шляхи ERK і AKT, вони зафіксували збільшення факторів сплайсингу. Це означає більш ефективну взаємодію між білками і генами.

Вони помітили зменшення кількості клітин, що старіють. Дослідники також зафіксували зміну багатьох особливостей цих клітин. У результаті – це призвело до омолодження клітин.

Науковці з'ясували, як зупинити процеси старіння клітин в організмі
Науковці з'ясували, як зупинити процеси старіння клітин в організмі

Вчені переконані, що результати дослідження допоможуть створити методи боротьби зі старінням і хронічними захворюваннями та раком.

Що таке сплайсинг? Це процес вирізання інтронів (ділянки ДНК) з молекули РНК і зшивання екзонів (ділянка ДНК, яка на відміну від екзонів, містить інформації про послідовність амінокислот білка). У результаті цього відбувається дозрівання молекули.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук