Про це заявили учені з Університетського медичного центру Роттердаму в Нідерландах, передає Journal of Neurology Neurosurgery & Psychiatry.

Вони провели масштабне дослідження за участю понад 12 тисяч людей віком від 45 років, за здоров'ям яких слідкували з 1990 до 2016 року.

Читайте також: Що таке імунотерапія раку: про відкриття лауреатів Нобелівської премії

З'ясувалось, що загальний ризик розвитку деменції, хвороби Паркінсона або настання інсульту у віці 45 і більше років склав 48% для жінок і 36% для чоловіків, тобто у кожної другої жінки і кожного третього чоловіка.

У тих, в кого діагностували одне з цих трьох захворювань, спочатку частіше фіксували підвищений кров'яний тиск, ненормальний серцевий ритм, високий рівень холестерину та другий тип діабету.

Деменція представляє найбільшу небезпеку для жінок – ризик розвитку становить 25,9%, для чоловіків – 13,7%.

Це дослідження підкреслює величезний вплив неврологічних захворювань у суспільстві та те, як жінки непропорційно страждають, зокрема, коли справа стосується деменції,
– зазначила директор Центру досліджень хвороби Альцгеймера у Великій Британії Керол Рутледж.

Та якщо у людини збалансоване харчування, є фізична активність та відсутність шкідливих звичок, вона слідкує за рівнем холестерину та кров'яним тиском, то це суттєво зменшить ризик розвитку захворювань у старшому віці.

Що таке хвороба Паркінсона, або тремтливий параліч? Це повільно прогресуюче хронічне неврологічне захворювання, притаманне людям літнього віку. Хворобу спричинює прогресуюче руйнування і загибель нейронів. Особливо у зоні ризику парашутисти, військовослужбовці військ особливого призначення, боксери та інші спортсмени. Основними ознаками є м'язова ригідність, гіпокінезія, тремор, постуральна нестійкість.

Що таке деменція?Це синдром стійкого порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку. Частота деменції зростає з віком. В Україні на деменцію страждають 63 тисячі людей, щороку занедужують понад 4,5 тисячі осіб. Професії, які не вмикають мозок у роботу, суттєво підвищують схильність до розвитку деменції.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.