З клітин крові вдалося виростити печінку

- Читать новость на русском
Вирощення печінки з клітин крові / eurekalert.org

Органоїд печінки виростили за 90 днів. У перспективі така технологія допоможе швидко створювати органи з клітин пацієнта, і вони не будуть відторгатися організмом, на відміну від донорських.

Вчені з Університету Сан-Паулу (Бразилія) створили функціональну тканину печінки з клітин крові людини, процес тривав всього 90 днів. Вирощені органели являють собою міні-орган, який виконує всі життєво важливі функції здорової печінки людини, пише EurekAlert.

Читайте також: Скільки насправді повинна жити людина: відповідь вчених

Отримані в умовах лабораторії органели печінки виробляють життєво важливі білки, зберігають вітаміни, виділяють жовч і виконують інші важливі функції, пояснили вчені.


Такий метод ймовірно використовуватимуть для трансплантації органів/Фото: Unsplash

Весь процес вирощування органу від збору клітин крові до виробництва функціональної тканини зайняв близько трьох місяців. Його умовно можна розділити на три етапи.

Спочатку клітини крові перепрограмують в індуковані стовбурові клітини, після чого вони диференціюються в клітини печінки.

Другий етап полягав в 3D-друку вже згрупованих клітин, так званих сфероїдів. Саме завдяки використанню сфероїдів замість друку окремих клітин отримана тканина зберегла свої функціональні властивості протягом тривалого часу.

Фінальний етап – дозрівання клітин в спеціальному середовищі впродовж 18 днів.


Вчені планують продовжити дослідження/Фото:Unsplash

Найважливіша перевага такого підходу – нульова ймовірність відторгнення печінки, оскільки в основі нового органу клітини крові пацієнта,
– підкреслили автори.

Вирощування печінки для людини буде проходити за такими ж етапами. В майбутньому такий спосіб може стати альтернативою трансплантації органу. Однак до цього моменту вчені мають здійснити ще багато етапів досліджень.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук