З якого віку можна виявити схильність до цукрового діабету та запобігти йому – вчені

Ознаки діабету можна виявити у ранньому дитинстві
Ознаки діабету можна виявити у ранньому дитинстві / vidomosti-ua.com

В крові є індикатори цукрового діабету другого типу. Відкриття британських вчених допоможе визначити пацієнтів групи ризику за десятиліття до прояву симптомів.

В ході дослідження було проаналізовано дані 4000 учасників, дослідники оцінювали генетичні й метаболічні здібності та виявили, що ознаки цукрового діабету другого типу спостерігаються вже у віці восьми років.

Читайте також: Цукровий діабет: як виявити, групи ризику та профілактика

Вчені зосереджувались на вивчені генетичних факторів ризику цукрового діабету, а потім зіставили дані з показниками метаболізму (аналізували кров) на початку життя.

Сукупно вчені вивчили 162 генетичних варіантів, а також понад 200 метаболічних факторів і учасників протягом життя: у віці 8, 16, 18 і 25 років.

Найбільш ранній маркер ризику діабету – рівень "хорошого" холестерину – ліпопротеїдів високої щільності.

У тих людей, що мають схильність до цукрового діабету, "хороший" холестерин знижений вже у вісім років.


Дослідження допоможе забезпечити якісну профілактику захворювання

Як наслідок, до 18 років у добровольців з такими змінами були виявлені вищі рівні "поганого" холестерину – ліпопротеїдів низької щільності, а також ряд інших аномальних метаболічних показників.

"Якщо ми хочемо побороти діабет, ми повинні розуміти природу його виникнення в організмі", – зазначає автор дослідження Джошуа Белл.

Адже якщо знати перші ознаки діабету, можна забезпечити якісну профілактику та запобігати хворобі та її тяжким наслідкам.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук