За хабар у 22 тисячі доларів відомому трансплантологу присудили штраф 8500 гривень

Лікар вимагав у пацієнта величезну суму за операцію / pravda.vn.ua

Суд присудив штраф у 8500 гривень хірургу Олегу Котенку. Лікар незаконно взяв 22 тисячі доларів за безкоштовні послуги у хворого на рак пацієнта. Без грошей погрожував не лікувати.

Рішення оштрафувати Котенка ухвалила суддя Солом’янського районного суду Києва Оксана Криворот.

Важливо: Лікаря львівської лікарні Синюту затримали на хабарі: схема корупційних закупівель

Суд визнав, що керівник відділу Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова Олег Котенко вимагав у свого пацієнта гроші за лікування. А у разі відмови – погрожував не лікувати тяжкохворого.

За статтею 184 Кримінального кодексу він заплатить штраф 8500 гривень. Але Котенко й надалі може працювати лікарем.

котенко лікар затримання сбу хабар
Котенка затримали у день, коли він взяв у пацієнта 20 тисяч доларів / Фото СБУ

Що зробив Котенко?

У травні 2019 році Котенко поставив своєму пацієнту діагноз – рак печінки на фоні цирозу і гепатиту "С". Хоч лікар і розумів тяжкий стан пацієнта, він вимагав у нього оплатити медичну допомогу. За консультації у державному медзакладі Котенко вимагав 3 тисячі гривень за прийом.

Котенко наполіг на операції з пересадки печінки – пригрозивши, що пацієнт може померти. За безкоштовну операцію треба було заплатити 30 тисяч доларів. Інакше пацієнту погрожували припиненням лікування. У вересні 2019 року лікарі інституту прооперували хворого та призначили подальше лікування. За операцію пацієнт заплатив 2 тисячі доларів авансу.

У жовтні 2019 року Котенку заплатили ще 20 тисяч доларів за операцію. Тож загалом трансплантолог отримав 22 тисячі доларів. Того ж дня поліцейські та працівники СБУ затримали лікаря на робочому місці.

У його кабінеті знайшли 60 тисяч доларів та ще кілька тисяч у нього вдома. З банківської скриньки трансплантолога вилучили майже мільйон доларів. Котенко повністю визнав свою провину. На час розслідування лікар був під нічним домашнім арештом.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук