Здоров'я кишківника впливає на поведінку дитини

Кишківник впливає на поведінку дітей / unsplash.com

Проблеми з мікробіома кишківника можуть пояснювати деякі порушення в поведінці дитини. Нове дослідження показало, що ці бактерії впливають і на цей аспект розвитку людини.

В останні роки десятки наукових досліджень підтвердили величезну важливість для різних аспектів здоров'я мікробіома кишківника, тобто балансу бактерій, вірусів і грибків, які живуть в шлунково-кишковій системі, пише The Health Site.

Також на тему: Як пересадка калу може покращити здоров'я

Від їхньої кількості й, перш за все, різноманітності, залежить робота імунітету – захист від хвороб і здоров'я травної системи. Але тепер виявляється, що мікробіом кишківника впливає не тільки на фізіологічний, але на психологічне здоров'я, і ​​зокрема, на дитячу поведінку.


Мікробіом впливає на психіку людей \ unsplash.com

Дослідники з'ясували, що якщо якісь діти не хочуть слухати батьків, не дивлячись на найсуворіші попередження, то необхідно не ставити їх в кут або піддавати інший дисциплінарної відповідальності, а перевірити мікробіом кишківника.

Це дослідження торкнулося дітей у віці від 5 до 7 років, які тільки починали навчання в школі. Воно продемонструвало зв'язок між бактеріями в кишківнику і поведінкою дитини.

Траєкторія дитячого розвитку визначається не тільки генами дитини й зовнішніми факторами, а й балансом мікробів, які живуть всередині їхнього організму і на його поверхні. У мікробіоту кишківнику входять близько 10 трильйонів мікробіальних клітин від приблизно 1 000 різних видів бактерій, 
– розповів автор дослідження Том Шарптон.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі
Залиште відгук