Знайшли неочікувану користь жовчі для мозку

Жовч захищає мозок від окислення
Жовч захищає мозок від окислення / scienews.com

Вчені виявили аномально високий рівень білірубіну в мозку мишей та довели, що жовчний пігмент захищає від окислювального стресу. Таке відкриття допоможе знайти нові підходи лікування нейродегенеративних захворювань.

Дослідники з Госпіталю Джона Хопкінса виявили, що жовчний пігмент білірубін може виконувати унікальну роль в захисті клітин мозку від пошкоджень при окислювальному стресі. Досі білірубін був для лікарів ключовим маркером жовтяниці.

Читайте також: Як самостійно виявити проблеми з жовчним міхуром

На початку дослідження команда виявила виключно високі рівні білірубіну в мозку мишей – в 5-10 разів вище, ніж в печінці гризунів. Попередні дослідження показали, що білірубін може бути важливим антиоксидантом, тому вчені вирішили з'ясувати, для чого потрібні такі величезні запаси мозку.

У мишей без білірубіну спостерігалося у два-три рази більше пошкоджень головного мозку, ніж у контрольної групи, свідчать результати експерименту.

Модифіковані миші були уразливішими щодо окислювального стресу.

Нове розуміння функцій білірубіну допоможе знаходити нові підходи лікування нейродегенеративних захворювань, включно з хворобою Паркінсона.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук