Знайшли новий спосіб побороти невиліковні хвороби

- Читать новость на русском
Створили ліки від діабету
Створили ліки від діабету / pixabay.com

Вчені Університету штату Юта розробили спосіб лікування автоімунних захворювань, включаючи розсіяний склероз і діабет першого типу, який не пригнічує імунітет.

Дослідники створили іммунотоксин, який знищує клітини з шкідливим білком, він запускає безконтрольне вироблення лімфоцитів, пише журнал Nature Biomedical Engineering

Читайте також: Що може вберегти від раку товстої кишки

Введення молекули в організм мишей уповільнює розвиток діабету на 10 тижнів, а у гризунів з експериментальним аутоімунним енцефаломієлітом (розсіяний склероз) – до ослаблення симптомів, включаючи зникнення паралічу.  

 
Розсіяний склероз – що це?
хронічне запальне захворювання центральної нервової системи, при якому власні імунні клітини організму хворого атакують мієлін, "ізолюючу оболонку", котра оточує нервові волокна.

Водночас набутий імунітет залишався непригніченим, і миші отримували захист проти інфекцій після відповідних щеплень. Також цей метод є ефективним способом активації імунітету проти ракових пухлин.

Лікування склерозу
Терапія допомогла вилікувати розсіяний склороз у щурів

Якщо цей підхід виявиться ефективним для людей, то вперше з'являться ліки проти розсіяного склерозу, що вважався досі невиліковним. Крім того, в сукупності з іншими ліками імунотоксин може подолати діабет першого типу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Коментарі