Знайшли нову небезпеку надмірних тренувань

1133 Читать новость на русском
Шкода надмірних тренувань / pixabay.com

Надлишок фізичних навантажень призводить не тільки до втоми. Вчені довели, що надмірні тренування викликають втому мозку і порушують його здатність логічно мислити.

Відомо, що фізичні навантаження підвищують рівень енергії та в цілому дуже корисні для здоров'я людини. Однак необхідно пам'ятати, що користь приносять грамотно розраховані тренування.

Читайте також: Тренування на свіжому повітрі: основні переваги

Наприклад, якщо між походами в спортзал або пробіжками людина не встигає відновитися, або змушує себе виконувати ті чи інші важкі вправи, то це може призвести до стану під назвою перетренованість.Він негативно впливає на організм. 

Французькі дослідники спостерігали за спортсменами, які беруть участь в тріатлоні. З'ясувалося, що після дуже утомливих тренувань у них відзначалася не тільки фізіологічна, а й емоційна втома, пише Current Biology

Надмірні тренування шкодять мозку
Надмірні тренування шкодять мозку

Мозок спортсменів втрачав здатність раціонально мислити, а уникати тих чи інших спокус. Сканування мозку показало, що після дуже інтенсивних тренувань у людей знижується активність в зоні мозку, яка відповідає за контроль, тобто в префронтальній корі. Іншими словами, мова йде про синдром вигорання мозку через ті зусилля, які орган витрачає на досягнення певних цілей при тренуванні.

Дослідники підкреслюють, що скронева префронтальна область часто страждає через перетренованість. Саме вона є тою слабкою ланкою в мозку, яка відповідає за когнітивний контроль.

Це ще раз підкреслює, наскільки важливо дотримуватися грамотно розрахованого режиму тренувань, ну а після інтенсивних професійних фізичних навантажень людям краще не робити ніяких серйозних дій і не приймати відповідальних рішень.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук