Маларчуку перерізали горло ковзанами

22 березня 1989 глядачі зібрались на черговий матч серії NHL, де "Баффало Сейбрс" приймали "Сент-Луїс Блюз". На черговій атаці гравці знесли ворота та розлетілися у різні боки. А за мить трибуни стали свідками кривавої сцени.

Читайте також: Українка Марія Проценко, яка керувала евакуацією Чорнобиля

Коментатори попросили відвернути камери, у двох глядачів стався серцевий напад, ще кілька знепритомніли. У той момент Клінт подумав: "Не хочу, щоб мама бачила, як я помираю у прямому ефірі".

Як його вдалося врятувати? До воротаря одразу кинувся фізіотерапевт, адже він знав, що перерізана яремна вена, – зазвичай від такої травми помирають за 2-3 хвилини. Втім, у Джима Піццутеллі був досвід в'єтнамської війни – він розумів, як поводитись з такими кровотечами: він холоднокровно міцно перетиснув вену і вивів хокеїста з льодової арени.

Хокеїст Клінт Маларчук
Хокеїст Клінт Маларчук

На той момент Маларчук уже втратив півтори літри крові. Згодом йому наклали 300 швів, в нього назавжди лишився рубець довжиною 16 сантиметрів. Але він вижив. Потім лікарі сказали, що хокеїст народився в сорочці.

Зауважимо, якби лезо пройшло на 3 міліметри вище, все б закінчилось трагічно. І якби це сталося в іншому періоді, коли ворота, які захищав Маларчук, перебували би на протилежній стороні майданчика — він би не встиг добігти до виходу з льоду та помер би від втрати крові.

Уже незабаром він сидів у телевізійній студії і спокійно розповідав про пережите. За 10 днів він повернувся на лід. Маларчуком захоплювались. "оце так відвага", "справжній герой", "ось такими повинні бути хокеїсти", – казали захоплені фани. За кілька місяців про історію вже всі й забули, а для Клінта все тільки починалось.

Психічні розлади та перша спроба самогубства

Незабаром йому почали снитись жахіття – те ж лезо ковзана, кров, лікарі і все це з відчуттям, що от-от помреш. Як наслідок: порушення сну, депресії та зловживання алкоголем. Йому виписували ліки, але ті не допомагали.

Читайте також: Український піаніст, який написав музичні шедеври у концтаборі: вражаюче відео

Ніхто не здогадався, що у Маларчука пост-травматичний синдром, що йому потрібна допомога психолога. Натомість він мовчки страждав. Доки одного дня не поєднав пляшку скотча і безліч знеболювального. У підсумку – 2 місяці в комі.

Друга спроба самогубства

Згодом він пішов з професійного спорту, перейшов на тренерську роботу, але психічні проблеми не зникли. Якось випивши 20 пляшок пива – він взяв рушницю і вистрілив. Куля застрягла у черепі біля ока, не наробивши жодної шкоди.

Я вже втретє за волосину від смерті. Можливо, мене щось тримає на цьому світі,
– говорив Клінт.

Тоді він вирішив, що відтепер його місія – допомагати іншим. Розпрощався з образом незворушного чоловіка і почав відкрито ділиться емоціями.

Розповідаючи свою історію, він прагнув змінити ставлення суспільства до психологічних проблем та наполягав, що їх не потрібно соромитись. Чому про діабет можна розповідати, а про невроз нав’язливих станів – ні? Маларчук закликав не страждати наодинці, звертатись до спеціалістів і пам’ятати, що ви не одні.

Чим Клінт Маларчук займається зараз: дивіться відео "Голосу Америки"