З 18 до 21 лютого в Києві загинула майже сотня людей

На кадрах видно як снайперська куля влучила в чоловіка, і в цей момент з нього злетіла каска. Згодом виявилося – ним був зовсім молодий хлопець – 19-літній Роман Гурик. А за 4-ри дні в рідному Івано-Франківську його ховали. На похорони прийшло півміста.

ВР до майбутнього Президента: розстріляним – статус Героя України

У той самий день – 24 лютого – у Києві, за кілька сотень метрів від місця масового розстрілу, Верховна Рада ухвалила постанову, в якій депутати звернулися до наступного Президента України – котрого ще мали обрати українці – з пропозицією посмертно надати звання Героя України тим, хто загинув під час мирних акцій.

Тоді за цей документ голосував і Андрій Сенченко, депутат від "Батьківщини". Це видно в хроніці його голосувань. Власне жоден з депутатів тоді не проголосував проти. Проте пан Андрій каже: не пам’ятає. Хоча це був перший документ, винесений на голосування того дня і складається він усього з двох пунктів

Президент називав їх героями, але статус Героя не надав

У травні Україна обрала нового Президента, до якого власне Рада і зверталася з проханням надати Небесній сотні статусу Героїв України. Порошенко не раз – і до обрання, і після – називав людей, які полягли на Майдані, Інститутській, Грушевського – героями.

Проте статус Героя України, який передбачає надання грошової допомоги в розмірі 1-го мільйона гривень, вони й досі не отримали. До адміністрації не раз приходили родичі, щоб нагадати Президенту про обіцянки, і кажуть, гроші тут ні до чого. Їхні сини беззбройні пішли під кулі. А тепер від них відхрещуються.

Президент ініціював нагороду "Орден Героїв Небесної Сотні"

Натомість Президент запровадив нову державну нагороду "Орден Героїв Небесної Сотні". Днями він затвердив статут та ескіз ордена. Буде він у вигляді срібного хреста, у центрі якого зображено небесного воїна в обладунках з мечем, а на зворотному боці напис "Свобода і гідність". У ієрархії державних нагород він 8-й. Враховуючи те, що деякі нагороди мають кілька ступенів, то цей орден опиняється у другій десятці. Із соціальних преференцій лицарям ордена обіцяють пишне поховання та підвищену пенсію. Син загиблого на Інститутській – 52-х річного вчителя з Хмельниччини Сергія Бондарчука – Володимир – каже: нагорода взагалі абсурдна.

Родичі проти нового ордена

Роман Савчак – прес-секретар громадської організації "Родина Героїв Небесної Сотні" – каже: близькі загиблих під час Революції гідності вирішили публічно відмовлятися від нового ордена. Вони його не приймають.

Власне ті, хто першими повстав, першими проти ворога всередині – повині першими бути нагородженими найвищим званням у нашій країні – Героями України, – сказав Савчак.

Вінничанка пані Любов – мати одного з тих 8-х, кому Президент Порошенко присвоїв звання Героя України. Літак, яким керував її син – Костянтин Могилко – у Слов'янську був збитий ворожою ракетою. Як командир екіпажу він дав час усім, хто був на борту, покинути літак, а сам відвів його від міста, літак вибухнув. Ті, хто загинув на Майдані – також герої, як і її син, – каже пані Любов.

Родичі просять не забувати нове керівництво ціну їхньої влади

Родичі загиблих – і тих, які мають офіційний статус Героя, і тих, що – ні, – просять нову владу не забувати, ціною чиїх життів вони прийшли до влади і ціною чиїх життів вони ще мають країну, якою керують.