Справа Бондаренка

Викривачами суддівських "договорняків" вперше виступили самі служителі Феміди. Піонером сенсаційних зізнань став законник апеляційного суду черкаської області – Сергій Бондаренко. На вимогу очільника установи винести неправомірне рішення, що вдалося зафіксувати на диктофон – Бондаренко вчинив і по совісті, і по закону.

Справою про виселення родини із заводського гуртожитку, що розглядав Бондаренко, голова апеляційного суду Володимир Бабенко перейнявся особисто. Мав попередні домовленості із керівництвом заводу "Азот". За позитивне рішення про виселення родини з гуртожитку, увесь колектив апеляційного суду отримав би можливість безкоштовно відсвяткувати корпоратив у залі заводу.

Читайте також: Чесні українські судді існують: історії про тих, хто не кориться корупційній системі

Відмову виносити замовне рішення голова суду Бабенко розцінив як зухвалу підлість, за яку треба відповідати.

Справа Гольник

Іще одна "біла ворона" у мантії – суддя Октябрського районного суду Лариса Гольник. Жінка відмовилась іти на повідку у місцевого голови Олександра Мамая. Та за свій відважний вчинок нажила більше проблем, аніж поваги і підтримки.

Звичайна справа про адміністративне правопорушення стала незвичайною, коли на лаві підсудних опинився полтавський градоначальник Олександр Мамай. Він погодив виділення землі депутатці міськради Ірині Климко, яка ще є його падчерицею. Але про родинні зв'язки Мамай промовчав. Тож суд почав розгляд справи про конфлікт інтересів. Розгляд справи головний фігурант відверто саботував, згодом через посередника розпочав перемовини.

Читайте також: Ціна суддівської мантії в Україні

Незабаром приборкувати норовливу служительницю Феміди прийшов і сам Олександр Мамай. Ця зустріч і наробила розголосу, адже її вдалося зафіксувати на спецзасоби.

Сама посада судді вимагає стійкого характеру, бездоганної репутації і сили волі протистояти системі. Такі судді в Україні є, їм до водиться несолодко – навіть ризикувати своїм життям заради того аби все було по закону. Більше – дивіться у розслідуванні.