Модульний смартфон

Удосконалена його версія оснащена 5-дюймовим Full HD екраном із захисним склом. Під кришкою в апарата – чотирьох-ядерний процесор Snapdragon та 2 "гіга" оперативки. Об’єм внутрішньої пам’яті – 32 гігабайти. Основна камера – з 8-мегапіксельною матрицею та двох-мегапіксельна селфі-камера.

Модульна конструкція смартфона дає можливість міняти практично будь-яку його деталь, подібно як у домашньому ПК: дисплей, процесор, камеру, чипи внутрішньої та оперативної пам’яті, а корпус і взагалі можна буде роздрукувати на 3-D принтері.

У Європі Fairphone 2 надійде у продаж до кінця цього року і коштуватиме трохи більше півтисячі євро.

Розумний "шопінг-ліст"

Мобільний додаток Capitan дає змогу складати списки для покупок і навіть нагадує, що ще потрібно купити для дому. У момент створення списку система автоматично розсилає його усім членам сім’ї, і кожен може його доповнити потрібними продуктами.

Крім того, додаток запам’ятовує регулярні покупки, відтак сам нагадує про запаси, які закінчуються. Українська розробка викликала неабияку цікавість в ІТ-середовищі.

Популярний американський блог Mashable вивів його у ТОП-5 найкращих додатків тижня, а ресурс Product Hunt розмістив на другу позицію за кількістю завантажень – після Boomerang від Instagram. За кілька днів від дати релізу – 22 жовтня – додаток Capitan встановили понад 11 тисяч користувачів iOS та Android.

Оцінка NASA

Мрії полетіти на Марс стали ще на крок ближчими до реальності. NASA успішно завершило критичну оцінку моделі найбільшої у світі ракети-носія Space Launch System. Це означає, що специфікація ракети відповідає поставленим завданням, і інженери можуть приступити до процесу виготовлення компонентів та збірки ракети.

Завершити будівництво мають до 2017 року. В NASA планують використовувати ракету для відправлення астронавтів далеко за межі земної орбіти, зокрема, для пілотованих місій на Місяць та Марс.

Читайте також: iPhone навчили ставати на "ноги", а електронну книгу — працювати під водою