Розподіл екоподатку за моделлю автовідшкодування ПДВ оптимально для бізнесу, – Варнавський

- Читать новость на русском
Екологія / vlasno.info

Введення моделі автоматичного відшкодування частини коштів, витрачених на екологічну модернізацію підприємств, за рахунок відрахувань екологічного податку буде оптимальним варіантом для бізнесу.

Про це в коментарі Uaprom.info сказав начальник управління з ООС групи "Метінвест" Владислав Варнавський.

У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти №10146 і №10147 (автори В. Заружко та М. Єфімов), які пропонують внести зміни до податкового та бюджетного кодексів України, дозволивши до 70% виплат з екоподатку направляти на відшкодування витрат компаній на екопроекти. Існують і альтернативні проекти законів №10146-1 і №10147-1 (автор О. Недава), які передбачають створення спеціального фонду для акумуляції коштів екоподатку, які в подальшому будуть виділятися на екопроекти.

"Основний законопроект пропонує автоматичне відшкодування витрат, які підприємства понесли на вже реалізовані проекти, і за якими вже зрозумілий ефект. Основний законопроект більш зручний у використанні (на відміну від альтернативного – ред.). Це механізм, який вже існує і використовується за іншими напрямами", сказав Варнавський, привівши в приклад функціонуючу в Україні модель автоматичного відшкодування ПДВ. "Це працює і це хороша історія", додав він.

У разі прийняття, процедура автоматичного відшкодування екоподатку спростить для підприємств інвестиції в екологічну модернізацію. "Кожен квартал я рахую, скільки мені потрібно заплатити екоподатку в залежності від того, скільки тонн чогось я викинув, скинув або розмістив у вигляді відходів. Якщо за цей час я встиг побудувати, наприклад, газоочисну установку, то на суму цієї установки я просто зменшую свій платіж. Гроші з компанії не йдуть, не повертаються, ніякої корупційної складової", пояснив Варнавський принцип роботи запропонованої моделі.

Також він додав, що створення спецфонду, на його думку, може ускладнити фінансування екопрограм через бюрократичні процедури, які приведуть до затримки виплат, а також строгих правил використання бюджетних грошей. Використання державних коштів також може бути сприйнято іноземними регуляторами, як неконкурентна перевага українського бізнесу.

 
Залиште відгук