Савіріс, генеральний директор Orascom Investment Holding, заявив, що він вважає перспективними не тільки авіакомпанії, але і сферу туризму, готельний бізнес та інтернет-індустрію, пише CNBC.

Протилежна думка: Рішення Воррена Баффета продати всі акції авіакомпаній насторожує: думка інвестора

Під час кожної кризи варто шукати пріоритети. Якщо взяти на себе основну частину боргу, то можна купити авіакомпанію і за 1 долар,
– стверджує єгипетський мільярдер.

Акції американських авіакомпаній у цьому році знизилися в ціні, коли попит на авіаперевезення опустився майже до нуля. Зокрема, цей показник впав на 95% через пандемію коронавірусу.

Також Савіріс заявив, що погоджується з президентом США Дональдом Трампом щодо прагнення адміністрації відновити економіку Сполучених Штатів.

Слід зазначити, що американський фондовий ринок у вівторок, 5 травня, зріс на тлі очікувань, що економіка США може почати відновлюватися. За словами Савіріса, це "один із небагатьох разів", коли рішення Трампа запустити економіку правильне.

Актуально: Пандемія фінансового світу: що відбувається на глобальних ринках і як Україна реагує на ці зміни

Вони можуть не знайти ліки і вакцину взагалі. Тож, як довго наші домівки будуть для нас в’язницею
– наголосив мільярдер.

Нафта – 100 доларів за барель

На думку Нагіба Савіріса, цінова війна між лідером ОПЕК Саудівською Аравією та Росією – "продумана" спроба вбити промисловість сланцевої нафти США.

Нагадаємо, у березні ОПЕК та інші великі нафтовидобувні країни не змогли досягти угоди щодо скорочення обсягів видобутку, щоб таким чином стримати економічний спад. Ціни на нафту досягли 18-річних мінімумів, перш ніж представники альянсу й їхні партнери домовились про скорочення видобутку сировини на рекордні 9,7 мільйона доларів упродовж травня-червня.

Цікаво: Що буде з цінами на нафту: аналітики Goldman Sachs прогнозують ріст у три етапи

На запитання, чи не опустилися б ціни на нафту до таких рекордно низьких значень, якби ОПЕК+ змогла домовитися ще у березні, Савіріс відповів, що вартість сировини знизилася б у будь-якому випадку. Це сталося б внаслідок зниження попиту на нафту, говорить мільярдер. Водночас, Савіріс наголосив, що якби сторони домовилися б про скорочення нафтовидобутку в березні, ціни на нафту не досягли б настільки низького рівня.

Я думаю, що тут все було завчасно розраховано. Я думаю, що вони знали, що це відбудеться (зниження цін на нафту – ред.), і все одно хотіли аби це сталося. Адже вибивши конкурента, ціна нафти зросте до понад 50 чи 60 доларів. Я вірю в те, що через 18 місяців ціна нафти становитиме 100 доларів за барель,
– заявив Савіріс.

Сьогодні, 6 травня, ціни на нафту впевнено ростуть. Зокрема, Brent перевищила 30 доларів за барель, а WTI майже досягла 25 доларів за барель.