У Світовому Банку пояснили, чому інвестори бояться вкладати гроші в Україну

1591 Читать новость на русском
Світовий Банк / nineoclock.ro

Іноземні інвестори не ризикують вкладати гроші в країну, яку зсередини роз'їдає корупція.

Про це в інтерв’ю на каналі UА:Перший заявив директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан, повідомляє "Економічна правда".

За його словами, показник країни в рейтингу Doing Business — лише одна складова загального бізнес-клімату, хоча зменшення кількості дозволів та регуляторних актів, звісно, сприятиме розвитку малого бізнесу. Однак, зазначив Фан, цього недостатньо, щоб вплинути на впевненість бізнесменів.

Важко очікувати інвесторів, коли повсюди корупція, а також коли вони не впевненні, що кошти, які вони вкладають, у них завтра не відберуть. І тут ми знову повертаємося до питання судової реформи. Треба зробити все необхідне для того, щоб права власності були захищені,
— наголосив директор Світового Банку.

Фан додав, що у деяких сферах Україна дійсно демонструє певні успіхи.

"Але важливо, щоб ми зосереджували свої зусилля на інвестиційному кліматі загалом, а не тільки на тих вузьких показниках, що беруться до уваги у рейтингу Doing Business", — зазначив директор Світового Банку.

Що точно відомо, це те, що інвесторам дуже важко вкладати кошти в економіку, коли в країні немає макроекономічної стабільності,
— підкреслив Фан.

До слова, Світовий Банк вже виділив Києву на боротьбу з хабарництвом більше 3-х мільярдів доларів, а ще 2 мільярди виділять упродовж 2015 року.

 
Залиште відгук