Ця угода між українською та саудівської сторонами набула статус офіційного документу, коли Президент України Петро Порошенко перебував у Королівстві з офіційним візитом.

Від імені українського уряду Меморандум був скріплений підписом Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка. Цінність Меморандуму полягає в визначенні конкретних напрямків інвестиційної співпраці з двох сторін в сфері АПК, а також інструментів залучення інвестицій в сільськогосподарську галузь. Для ефективного співробітництва передбачається постійний обмін інформацією про інвестиційний клімат, аграрну політику, діючі нормативні акти і правила, які регулюють процеси отримання інвестицій та оподаткування в цій сфері.

Учасники Меморандуму повинні мати об’єктивні дані про програми підтримки інвестицій, про потенційних інвесторів, їх потреби, а також про такі інвестиційні компанії, що будуть здійснювати свою діяльність у аграрно-промисловому комплексі.

За словами Максима Мартинюка, в обсязі українського експорту до Королівства найбільшу частку має продукція АПК, тому що ключова складова в торгівельно-економічному співробітництві між Україною та Саудівською Аравією це сільське господарство. Він наголосив, що цей Меморандум дає новий поштовх для розвинення співробітництва між нашими країнами в напрямку залучення інвестицій в переробну промисловість українського АПК. Таке зміщення акцентів дозволить підвищити рентабельність експорту при продажу готової продукції в порівнянні з доходами від поставок сировини. Перший заступник запевнив учасників зустрічі, що уряд України буде сприяти саудівським інвесторам.

До відома читачів, сільськогосподарська частка експорту до КСА з України складає близько 80% в загальному обсязі українського експорту до Саудівської Аравії. В грошовому еквіваленті експорт продукції сільськогосподарського призначення за 9 місяців 2017 року досяг 309,8 млн доларів США. Складові цієї суми визначаються так:

• 254 млн доларів США отримані з продажу зернових злаків;

• 25,2 млн доларів пішли в дохід країни з експорту олії;

• 11 млн доларів США залучені у казну держави за м’ясо, в основному птиці, та субпродукти;

• 1,6 млн доларів США Україна отримала за продаж яєць птиць;

• 1,7 млн доларів США – це сума за експортоване масло.

В порівнянні з експортом імпорт продукції Королівства в Україну незначний.