25 квітня парламент проголосував за законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Закон змінює мовну політику та умови її реалізації. Українською мовою повинні будуть розмовляти всі громадяни країни та ті, хто хоче стати громадянином держави.

Читайте також: Закон про державну мову: хто та де муситиме говорити українською

Закон про українську мову – це ще один важливий документ серед тих, які формують основу державності, заявив екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Він подякував нардепам, які розробляли цей законопроект і боролися за нього.

Українська мова – це душа України. Її захист – питання національної безпеки,
– написав Яценюк у своєму Twitter.

"Вітаю усіх українців з важливим та насправді історичним для нас рішенням. Бо #МоваНаЧасі", – написала в соцмережі в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Читайте також: Порошенко про закон про мову: це – ще один крок на шляху нашої ментальної незалежності

А український музикант, лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук лаконічно, проте радісно відреагував на закон про мову. Він написав: "Молодці! Не підвели!", очевидно, маючи на увазі народних депутатів.

"Армія! Мова ! Віра! Гасло, ідея, ідеологія президента Порошенка і його команди актуальніші, ніж будь коли!!!", – заявила перший віце-спікер парламенту, нардеп Ірина Геращенко та поділилася радісними фото з Ради після схвалення закону.

Проте не всі такі одностайні у своєму ставленні до української мови. Так, відомий своєю проросійською позицією нардеп Вадим Новинський з фракції "Опозиційний блок" почав вимагати мораторію на закон про мову та на закони про віросповідання та історію.

"Заради суспільного миру і спокою... фракція "Опозиційного блоку" пропонує ввести в Україні мораторій на розгляд законопроектів і постанов, які розколюють, – а саме ті, які стосуються мовних питань, віри та конфесійного життя, а також спірних моментів історії", – заявив Новинський.

Для перемоги у боротьбі за суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України нам потрібно зміцнювати засади нашої державності, заявила нардеп та дружина генпрокурора Ірина Луценко. Саме тому ми маємо посилювати та поширювати вживання української мови у всіх сферах публічного життя.

Закон, який ми ухвалили сьогодні, сприятиме національній єдності та впровадженню європейських стандартів ставлення до прав меншин. Цей проект, з огляду на наше майбутнє членство в Європейському Союзі, було узгоджено з європейськими моделями мовної політики,
– зауважила Луценко.

Сьогодні українці перемогли! Це великий день української перемоги. Ми більше не будемо програвати! Ніколи! Тепер Україна означає – перемога!,
– заявив спікер парламенту Андрій Парубій.

"Мова має бути чистою і живою! Закон – це тільки початок, головне – послідовне і толерантне його виконання. Він має стати єднальним для всіх, має допомагати, а не карати. Тільки так матиме успіх", – заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Історичним моментом схвалення закону про українську мову назвала і відома телеведуча Яніна Соколова.

Не стримував емоцій щодо закону і відомий український журналіст Роман Скрипін.

В Чистий четвер продовжуємо очищати Україну,
– так відреагував на закон про мову глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Дякую всім авторам закону про мову, і особливо своїй колезі Ірині Подоляк, які пройшли цей складний шлях до кінця", – написав мер Львова, лідер партії "Самопоміч" Андрій Садовий.

Всім причетним до закону про державну мову подякував український письменник Андрій Любка.

"Треба було двадцять вісім років і війну, щоб суспільство й держава нарешті усвідомили важливість української мови. Мова – це зброя!", – наголосив письменник.

Співачка Джамала опублікувала про українську мову дуже зворушливий вірш:

Я вдосконалюю тебе кожного дня, в мене не завжди виходить і я
сварюсь на тебе і лаюсь.
А як починаю співати – каюсь, закохуюсь в тебе знову і знов,
Бо робиш мене кращою, як любов!
Я дякую тобі за це.
Обіцяю, я не підведу,
Бо безмежно і дуже щиро тебе люблю!

"Скільки не бував в Ужгороді, жодного разу не потрапляв на цвітіння сакур. І от сьогодні транзитом з Лумшор на Київ застав залишки тої краси! Гарний бонус до позитивних емоцій викликаних 278 голосами "за"!", – прокоментував закон про українську мову шоумен і телеведучий Сергій Притула.

А лідер гурту "От Вінта" Юрій Журавель процитував відомий вірш Максима Рильського про українську мову та поділився емоційним фото з-під Ради.

закон українська мова що передбачає вимоги інфографіка