Понад рік тому Президент Барак Обама оголосив про історичне зрушення. США та Куба, відстань між якими всього 200 кілометрів, ворогували понад півстоліття.

Сусіди посварились наприкінці 1950-х, коли до влади прийшов режим Кастро. Кубинський лідер націоналізував американські компанії, а експортерів зі США обклав шаленими податками.

У відповідь Вашингтон увів торгове ембарго. З Куби зникли американські бізнесмени, дипломати та туристи. Коли ж Радянський Союз розмістив на Кубі ядерні ракети, здавалося, відносини між країнами приречені назавжди.

Хоча ембарго посилювали чи послаблювали залежно від політичної ситуації, про його повне скасування не йшлося. Від Куби вимагали повністю змінити курс. Санкції завдали Гавані понад трильйон доларів збитків.

Читайте також: Патріарх Кирил гостював у домі Фіделя Кастро

Потепління почалося ще за першого терміну Барака Обами. Він дозволив безперешкодно відвідувати острів усім, хто мав там родичів. Впродовж семи років у Білому Домі Обама постійно крокував назустріч Кубі.

Врешті він звернувся до Конгресу з проханням скасувати торгове ембарго. Наразі цього не сталося, адже далеко не всі в США схвалюють його курс.

Головна претензія до президента: він полегшує життя диктаторському режиму Кастро. Незабаром до Гавани потечуть ріки американських доларів від туристів та бізнесменів. А от сама Куба і не думає відмовлятися від націоналізованої економіки.

Про права людини там теж не чули: усі ЗМІ під ковпаком уряду, а дисидентів кидають за ґрати. Кілька десятків людей, які організували протест проти комуністичного режиму, арештували за кілька годин до приземлення Обами.

Нагадаємо, також повідомлялось, що США та Куба з осені поновлюють авіасполучення.