Добкін планує вести Україну до Митного союзу

Входження в Митний союз дозволить і надалі розвивати такі стратегічні галузі промисловості, як літакобудування, ракетобудування, машинобудування, енергетика, ІT-Галузь, агропромисловий комплекс та інші. Це стане гарантією того, що з'явиться система міжнародних відносин, економічних зв'язків, незалежна від швидко змінюваної політичної кон'юнктури, – обіцяє в своїй програмі Михайло Добкін, передають "Українські новини".

На його думку, Україні потрібно якнайшвидше відновити дружні і партнерські відносини з Росією. Результатом цього має стати також створення єдиного гуманітарного простору.

Добкін обіцяє забезпечити федералізацію країни, позаблоковий статус України, створення комісії зі зміни Конституції.

У його програмі передбачена також передача повноважень місцевим органам влади, оподатковування підприємств за місцем ведення діяльності, введення виборності губернаторів і суддів, механізму їх відкликання, а також відкликання депутатів.

Кандидат у президенти Добкін обіцяє, що армія в Україні працюватиме виключно на контрактній основі.

Читайте також: Хто претендує на крісло Президента: 24 учасники виборчої кампанії

Тігіпко – за російську як другу державну

У нардепа від фракції ПР Сергія Тігіпка програма поділена на два блоки. У першому блоці вказані першочергові кроки, які необхідні для порятунку України від розпаду й громадянської війни.

Закріпити в Конституції України статус російської мови як другої державної. Повернути правовий статус іншим регіональним мовам, – йдеться у сьомому пункті його програми, пишуть "Українські новини".

Тігіпко наполягатиме на формуванні Кабінету Міністрів із професіоналів, незалежно від політичних поглядів, пропонує розпустити всі незаконні збройні формування, стабілізувати курс національної валюти, увести прямі вибори "губернаторів", провести дострокові вибори законодавчої влади й заборонити партіям формувати закриті виборчі списки.

У цього кандидата у президенти у випадку перемоги передбачені реформи правоохоронних органів, введення системи громадського контролю за ними створення контрактної армії, реформування державного апарату, введення процедурм відкликання депутатів і імпічменту Президента.

В економічній сфері Тігіпко обіцяє запровадити державні програми переорієнтації українських підприємств на європейські ринки збуту, ввести Україну в першу десятку країн зі сприятливими умовами ведення бізнесу, почати реалізацію великих інвестиційних проектів, розробити план зниження залежності від енергетичної й сировинної залежності від Росії.

Відносини з Росією, згідно з баченням Тігіпка, мають будуватись на прагматичній основі.

Нагадаємо, за словами заступника голови ЦВК Андрія Магери, станом на сьогодні комісія зареєструвала 14 кандидатів у президенти, водночас, ще 18 пакетів наразі розглядають, ще 14 особам відмовлено в реєстрації.