У коментарі 24 каналу він назвав депортацію великою трагедією ХХ століття.

Читайте також: Кримські татари та українці: хроніка російських репресій

За його словами, катастрофи минулого, особливо ті, які були вже за Новітньої історії, у 20 столітті, вони у будь-який момент можуть повернутися у ще більш жахливому вигляді.

Треба намагатися здійснити все, щоб уникати в майбутньому подібних катастроф. Треба допомагати Україні, Криму, кримським татарам. Якщо ми зараз зможемо вийти з цієї великої геополітичної прірви, можливо, ми зупинимо повторення катастроф минулого у майбутньому,
– наголосив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

У Києві у "Експоцентрі Украї́ни" відбуваються пам’ятні заходи у якому беруть участь представники кримських татар і перші особи держави. Там можна побачити експозиції, які демонструють усі жахи, з якими зіштовхнулися люди при депортації.

кримські татари депортація крим
Експозиції про депортацію кримських татар

Що відомо про депортацію кримських татар?Депортація кримських татар з Криму відбулася упродовж 18-21 травня 1944 року. Це була етнічна чистка, яку СРСР влаштував за наказом Йосипа Сталіна. Усього у віддалені регіони СРСР було депортовано 191 тисячу кримських татар (за іншими даними – 423 тисячі). В ході виселення і в перші роки після нього загинуло приблизно 46,2% кримських татар. У результаті депортації у кримських татар було вилучено понад 80 тисяч будинків, понад 34 тисяч присадибних ділянок, 360 тисяч гектарів землі, всі запаси продовольства та усе інше майно.

Офіційною в СРСР причиною було звинувачення всього кримськотатарського народу в державній зраді, "масовому винищенні радянських людей" і колабораціонізмі – співпраці з нацистськими окупантами під час Другої світової війни.