Пряма трансляція на
Останні випуски

Керівник УЗ отримує в два рази більше Ангели Меркель, але це не допомогло зробити державну монополію ефективною, – ЗМІ

- Читать новость на русском
"Укрзалізниця"
"Укрзалізниця" / dniprograd.org

Високі заробітні плати у колишнього і нинішнього керівника "Укрзалізниці" не змогли подолати корупцію в цій державній монополії і зробити її ефективною.

Про це повідомили журналісти програми "Особливий погляд" на 5 каналі.

Згідно з інформацією журналістів, зарплата нинішнього керівника держмонополії Євгена Кравцова становить понад 1 млн 200 тисяч гривень на місяць (близько 40 тисяч євро).

При цьому заробітна плата канцлера Німеччини Ангели Меркель в два рази нижче.

"Зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель отримує 18 000 євро в місяць, а середня зарплата німця 3,5 тисячі. Президент Франції отримував 15 000 євро, а пересічний француз трохи менше чотирьох тисяч", повідомляють журналісти.

За словами авторів програми, експеримент з високими зарплатами провалився.

"Мільйонні зарплати не допомогли подолати корупцію. Зате хабарі нікуди не поділися. А на саму роботу залізниці все більше нарікань. Критикує монополіста як профільний міністр, так і бізнес", повідомляють автори розслідування.

Так, за словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, нездатність УЗ перевезти вантажі, робить з монополіста тромб економіки.

"З тривожних речей, які мене дійсно хвилюють це найгірші показники, які отримала УЗ за минулий рік. Це об'єктивно відображає той стан "реформи", яка була... Ми фактично перетворюємо УЗ в тромб економіки", заявив міністр.

За словами експертів, одним з моментів для корупції в УЗ є розподіл вагонів між заявниками. Вантажовідправники відзначили дискримінаційний підхід в даному питанні.

"Середні, малі підприємства, які ми відстежуємо, забезпечуються з місяця в місяць, з року в рік мають близько 95-100% (задоволення заявок на вагони. Ред.) і відбувається це не безкоштовно. Відбувається це відомо за плату. Додаткові плати це приблизно, за загальними оцінками, півмільярда гривень на рік нелегального збагачення для всіх структур УЗ", заявив президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі