Страшні кадри з місця події одразу ж почали тиражувати російські пропагандисти.

Інформація щодо ситуації в аеропорту надходила вкрай суперечлива. Бойовики хизувалися повною перемогою. Наше командування стверджувало - позицій не здали.

Кількість загиблих "кіборгів" наразі не відома

За битвою за аеропорт стежив без перебільшення увесь цивілізований світ. Точної кількості загиблих "кіборгів" наразі не може назвати ніхто. Багато тіл і досі під завалами. Лише під час останньої атаки терористів загинули щонайменше 6 хлопців. Шістнадцятьох взяли у полон. Над ними знущалися і ганьбили. Та вони все одно не втратили гідності.

Бойовики могли застосувати проти "кіборгів" хімічну зброю

Аби вибити "кіборгів" з аеропорту терористи гатили з чого попало - артилерії, "Градів" та мінометів. Коли побачили, що так "кіборгів" не здолати взялись за хімічну зброю - підозрюють в ОБСЄ.

За словами військовослужбовців, у багатьох "кіборгів" з аеропорту спостерігаються симптоми, схожі з тими, що спостерігаються в результаті газових атак. Компетентні органи проводять перевірку цього інциденту,
- заявив речник АТО Андрій Лисенко.

Від газової атаки імовірно постраждали 80 українських військових. Як розповідають самі бійці їх з усіма ознаками хімічного отруєння доставляли у лікарні. У соцмережах аеропорт Донецька - скорочено почали називати АД. Кіборги були оточені з усіх боків - навіть з підвалів терміналу а також з повітря. Сили були не рівні.

Коли наші сили покинули летовище, у суспільстві почалися суперечки. Одні казали - те, що залишилось не варто людських життів. Інші - звинувачували командування у повному фіаско. Насправді ж однозначно оцінити ситуацію важко навіть експертам.

Так чи інакше Донецьк - це столиця так званої республіки - зі усіма наслідками - у них в підчерев'ї, у передмістях - наші угруповання, до яких вони не можуть спокійно відноситись,
- розповів екс-голова Генштабу Ігор Романенко.

Символом української стійкості донецький аеропорт став ще у березні, коли Росія анексувала Крим. Тоді місцеві оркестри Донецька, Одеси, Харкова, Львова, Дніпропетровська та Києва в аеропортах своїх міст - на знак єдності нації та європейського курсу України - виконали Оду до радості Бетховена. Яка є офіційним гімном Євросоюзу.