Поліцейські продовжують складати адміністративні протоколи за статтею про порушення правил щодо карантину. Про це повідомив директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко в ефірі телеканалу "Прямий".

Дізнайтеся З якими документами можна виходити з дому під час карантину: пояснення адвоката

Шевченко уточнив, що під час великодніх свят 18 – 19 квітня поблизу храмів по всій країні чергуватимуть близько 22 тисяч правоохоронців – поліцейські та нацгвардійці.

Вони, передусім, проводитимуть роз'яснювальну роботу для того, аби люди, що таки прийшли до храмів, зберігали дистанцію. Якщо вмовляння не допоможуть, наголошують у МВС, поліція вдаватиметься до штрафів.

Зверніть увагу! У межах боротьби з коронавірусом в Україні діє режим надзвичайної ситуації. Для забезпечення карантинного режиму та охорони публічної безпеки на службі перебуває понад 21 тисяча 500 правоохоронців:
– 15 тисяч 200 – працівники Нацполіції (892 залучено на охорону медичних закладів, що займаються лікуванням та обсервацією українців, також вони перебувають на мобільних постах контролю);
– 3 тисячі 400 – військовослужбовці Нацгвардії;
– 166 – бійці ДСНС України.

Покарання за порушення умов карантину в Україні: головне​

  • Верховна Рада 17 березня посилила відповідальність, щоб запобігати випадкам навмисного зараження населення коронавірусом і поширення хвороби.
  • Зокрема, тепер ця стаття ККУ передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі гривень, а також арешт на пів року, або позбавлення волі до 3 років.
  • За такі ж дії, які призвели до тяжких наслідків або летальних випадків, порушникам загрожуватиме від п'яти до восьми років позбавлення волі.
  • Міські, сільські та селищні ради, на своїх територіях, можуть самостійно ухвалювати рішення, які забезпечуватимуть дотримання карантину. Ці рішення є обов'язковими до виконання.
  • Ті особи, які ці рішення не виконуватимуть, притягуватимуться до адміністративної та кримінальної відповідальності.


Нові карантинні обмеження / Інфографіка 24 каналу