Чергову побрехеньку, щодо коронавірусу та України оприлюднив так званий офіційний представник "народної міліції "ДНР" Дмитро Астрахань. Зокрема, він заявив, що коронавірусну інфекцію COVID-19 могли розробити в Україні.

До теми Коронавірус на окупованих територіях: українська розвідка назвала кількість хворих

За його даними, нібито в Україні діє 15 біологічних лабораторій: в Києві, Харкові, Дніпрі, Миколаєві, Вінниці, Тернополі, Львові та Ужгороді. Роботою цих лабораторій, звісно, керують прямісінько з Вашингтона. А це, на секундочку, аж понад 8 тисяч кілометрів відстані по прямій. Хоча, окупант-пропагандист переконує, що йому цю інформацію підтвердили в самому посольстві США в Україні.

Астрахань (не плутати з російським містом) додає, що в 2009 році за результатами перевірок, які ініціював український уряд, у тих лабораторіях виявили порушення. І це начебто стало причиною витоку небезпечних штамів інфекції. Цікаво, у той період Україною керував президент-утікач Янукович і його брава команда, більшість із якої також після Майдану втекла.

Але на цьому нісенітниці від бойовика не закінчилися. Він додає, що в тому ж 2009 році в Тернополі зафіксували вірус, що провокує геморагічну пневмонію. І її жертвами начебто стали 400 людей.

Крім того, в січні 2016 року в Харкові 20 військових померли від схожого на грип вірусу та понад 20 осіб госпіталізували. А за 2 місяці в Україні від цього вірусу зафіксували аж 364 смерті.

І це ще не все. За словами Астраханя, в 2017 році в Миколаєві виник спалах гепатиту А, а влітку того ж року аналогічне трапилося у Запоріжжі та Одесі, а восени – в Харкові.

Що приймав Дмитро Астрахань, коли оприлюднював вищезазначене, на жаль залишається загадкою. Хоча під час свого спічу бойовик увесь час зберігав серйозний вираз обличчя.

Зверніть увагу Степанов спростував фейк про масове зараження під час тестування на коронавірус​

Коронавірус придумали в Україні: черговий фейк від бойовиків на Донбасі – відео

До слова, окупанти на Донбасі вже не вперше поширюють подібні казки. Якими фейками щодо коронавірусу та України вони відзначалися раніше – читайте у нашому матеріалі.

Коронавірус, міфи, правда фейки, COVID-19
Які є міфи про коронавірус та чому слід вірити / Інфографіка 24 каналу