Про це він написав у своїй статті для Neue Züricher Zeitung.

На його думку, Росія потребує нових ринків збуту для енергоносіїв, проте не допустить військового домінування Китаю, тому між країнами можливий лише торговельний союз.

Політолог зазначив, що Україна була для Китаю після розпаду Радянського Союзу одним із основних постачальників зброї. Проте, тепер "коли у Києві перемогла революція, а Україна ввійде до табору західних демократій", то зважаючи на західне ембарго на продаж зброї Китаю, у Китаю залишиться лише два постачальники – Ізраїль та Росія.

Читайте також: Китай щодо ситуації в Україні буде використовувати принцип невтручання

Цзюньхуа Чанґ переконаний, що жодних військових союзів між Росією та Китаєм бути не може, але можуть бути торговельні. Він зауважив, що Путін розуміє, що постачання енергоносії на ринок у ЄС ставатиме все більш обмеженим.

"Китай може бути щасливий, що він грає собі на руку, завдяки розвитку подій в Україні щодо Криму. Стратегічна перебудова США до Азії, однак, швидше за все, виявиться прорахунком", - вважає Чанґ.

"Без сумніву Китай і Росія зараз ближче один до одного, завдяки новим енергетичним торговельним угодам, а також загальному національно-авторитарному розумінню держави", - додав він.

Читайте також: Китай офіційно виступив з вимогою невтручання у внутрішні справи України

На думку експерта, військовий союз сумнівний, оскільки Росія в жодному випадку не допустить, щоб Китай домінував у військовому плані.Крім того, "Москва продає кораблі і підводні човни конкурентам Китаю – В'єтнаму та Індії, для Китаю як пісок в оці".