У Києві встановили нове обладнання з виробництва гіпохлориту на водопровідній насосній станції "Мінська". Вона тринадцята з чотирнадцяти діючих артезіанських водопровідних насосних станцій, що переведені на нову технологію знезараження води за допомогою гіпохлориту натрію, повідомили в КМДА.

До слова Спека у Києві б'є температурні рекорди: одразу 4 аномалії за 2 дні

Чим знезараження гіпохлоритом натрію краще за хлор

Використання гіпохлориту для знезараження води значно покращує її запах, присмак, колір тощо.

Усі артезіанські насосні станції перебувають в міській забудові. Відмова від рідкого хлору обладнання підвищить безпечність та екологічність процесу знезараження води. Адже транспортування та зберігання хлору – це колосальні ризики та потенційна екологічна загроза.

Як зараз відбувається знезараження води в Києві

Поки ще 90% киян споживають воду, що знезаражується саме за допомогою хлору.

Коли очікувати впровадження нових системна інших станціях

Невдовзі і Дніпровська станція відмовиться від використання рідкого хлору і перейде на більш сучасний і безпечний реагент – діоксид хлору. Вона постачає 25-30% води киянам.

"Обладнання вже змонтоване, але у зв’язку з коронавірусом, на жаль, роботи із запуску були призупинені. Очікуємо приїзду закордонних фахівців наприкінці червня, а тоді зможемо розпочати пусконалагоджувальні роботи і протягом місяця ми запустимо це обладнання», – зазначив генеральний директор "Київводоканал" Дмитро Новицький.

Після цього «Київводоканал» перейде до модернізації Деснянської водопровідної станції, яка постачає 65% води місту, та підбору оптимальної технології знезараження деснянської води.