Попри те, що на сайті Київської держадміністрації розмістили карту столичних бомбосховищ, а столичним ЖЕКам наказали промаркувати захисні будівлі та підходи до них, мешканці столиці схоже не дуже переймаються своєю безпекою. Багато хто навіть не знає, де розташоване найближче до його дому укриття.

Показову перевірку укриттів провів міський голова Києва. Журналістам показали два із них. Обидва розташовані у житлових будинках і розраховані на 100 – 150 осіб. Пересидіти в них можна не більше чотирьох годин – надто малі вже приміщення. Не у всіх є вентиляція та навіть туалет. Зате пліснява процвітає.

Читайте також: Де кияни можуть сховатися у разі надзвичайних ситуацій (Карта)

Щоб сховатися, наприклад, від міноментного обстрілу потрібно добігти до укриття за 15–20 секунд. У випадку авіабомбардування від звуків перших сирен залишаються лічені хвилини. Втім, якщо дивитися на карту, на правому березі Києва бігти є куди. Однак на лівому – сховищ дуже мало. Часом на цілий мікрорайон – жодного. В службі надзвичайних ситуацій кажуть, що сховатися можна навіть в підземному паркінгу.

Та після приїзду Кличка жителі принаймні цього будинку вже точно будуть знати, що укриття в них є. Хоч і не найкраще.