Про це пишуть на Science Alert.

Сьогодні Місяць не має атмосфери, оскільки супутник не володіє досить сильним магнітним полем і достатньою масою, щоб утримувати атмосферу навколо себе. На противагу Землі, атмосфера на Місяці дуже швидко пропадала через сонячні вітри.

Читайте також: Якого кольору Місяць насправді: дослідження вчених

Однак нове дослідження вказує на те, що Місяць деякий короткий час все ж мав атмосферу. Для цього команда дослідників використовувала зразки місячного реголіту, які привезли на Землю екіпажі експедицій Apollo 15 і 17. Так вони обчислили скільки газу накопичується, утворюючи перехідну атмосферу.

Вони виявили, що вулканічна активність досягла свого піку близько 3,5 мільярда років тому, коли атмосфера Місяця була найбільш щільною і вона могла проіснувати близько 70 мільйонів років.

"Ця робота кардинально міняє наше уявлення про Місяць. З безповітряного скелястого тіла вона стає більш схожою на Марс сьогодні", – підкреслив Девід Крінг з Центру космічних польотів NASA.

Розрахунки вчених також показують, що за час існування атмосфери на Місяці частина запасів води і вуглекислоти могла осісти в темних кратерах на полюсах, де було відносно холодно і темно. Якщо це справді вірно, то джерела льоду на Місяці астронавти і колоністи можуть використовувати для видобутку питної води, вирощування продуктів харчування та інших потреб.