Таку думку у коментарі сайту "24" висловив екс-міністр економіки Богдан Данилишин.

За його словами, на обмінний курс гривні відчутно вплинули нещодавні виплати відшкодування ПДВ експортерам. Отримання ними виручки у гривні можуть спрямовуватися на закупівлю іноземної валюти.

Читайте також: Чому дешевшає гривня: пояснення НБУ

Водночас одним із факторів експерт відзначив зростання імпорту сільськогосподарської техніки вітчизняними аграріями, який здійснюється в іноземній валюті. Крім того, аграріями здійснюються закупівлі добрив для потреб посівної кампанії озимих культур, внаслідок чого також закуповують велику кількість хімічних добрив.

Я очікую повернення до помірної мінливості обмінного курсу гривні до кінця поточного року. Підставами для цього є надходження валюти від експорту нового врожаю та зовнішні ціни, які залишаються сприятливими для товарів вітчизняного експорту,
– заявив експерт.

Для прикладу Данилишин говорить, що порівняно високі світові ціни залишаються на українську сталь, залізну руду та пшеницю.

Крім того, необхідно відзначити, що в жовтні зафіксовано зменшення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу, що є одним з ключових факторів формування обмінного курсу.

Читайте також: Гривня суттєво втратить у 2018 році: що може врятувати її від падіння